Faaliyetler

Geri

Yapılandırma Fırsatını Kaçırmayın

25 Kasım 2020

Vergilerde yeni bir yapılandırmanın TBMM’de kabul edildiğini kaydeden Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, borcu olan mükelleflere çağrıda bulundu.

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen yasa ile belediyelere olan borçlar, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, diğer vergi ve harçlar, su, atık su, katı atık ücretleri, yol katılım payları, muhtelif ücretlerden kaynaklı kurum alacakları, zam ve faizleri de yapılandırma kapsamına alındı.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, yapılandırma ve emlak vergisi ikinci taksiti için vatandaşları uyardı.

Başkan Altun, yapılandırma yasasına dikkat çekerek, “Son olarak çıkarılan vergi ve borçların yapılandırılmasını içeren 7256 sayılı yasa kapsamında belediyelere olan borçlar da yapılandırılabilecek. Bu nedenle Bünyan'da kurumumuza borcu olan vatandaşlarımızı yapılandırma için bekliyoruz. Yapılandırma faizlerin önemli bir kısmının silinmesini içerdiği gibi taksitlendirmeye de olanak vermektedir.” diye konuştu.

Diğer yandan emlak vergisi dönemi olduğuna da dikkat çeken Altun, vergi ödemelerinin Kasım ayı sonuna kadar devam ettiğini ifade etti.