Büyüktuzhisar Mahallesi Cami minaresinin yıkımı gerçekleştirildi..

Büyüktuzhisar Mahallesi Cami minaresinin yıkımı gerçekleştirildi..

İlçemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tehlikeli olduğu belirlenen Büyüktuzhisar Mahallesi Cami minaresinin yıkımı Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Bünyan Belediyesi ekiplerimiz işbirliği ile gerçekleştirildi.

Yaşanan depremler nedeniyle Büyüktuzhisar Mahallesi camisinin hasar gören minaresi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararı ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun'un gerekli çalışmaların en hızlı şekilde başlatılması talimatı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Bünyan Belediyesi ekiplerimiz işbirliği ile gerekli önlemler alınarak kontrollü şekilde yıkıldı.
Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Altun, ''Ülkemizin yaşadığı ve tüm dünyada Yüzyılın Felaketi olarak tanımlanan afet sürecinde hasar gören camilerimizin minareleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız denetim ve tespitleri üzerine en hızlı şekilde harekete geçerek gerekli müdahale ve çalışmaları zaman kaybetmeden yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bölgelerde güvenlik önlemleri alarak Bünyan Belediyesi Ekiplerimizce yıkım çalışmalarını güvenli ve en hızlı şekilde gerçekleştirdik. Allah bu tür afetleri bir daha ülkemize ve milletimize yaşatmasın'' dedi.