Yaşanan Depremde Hasar Gören yerlerde çalışmalar devam ediyor

Yaşanan Depremde Hasar Gören yerlerde çalışmalar devam ediyor

İlçemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tehlikeli olduğu belirlenen Köprübaşı Mahallesi Cami minaresinin yıkımı, onarım gerektiği tespit edilen Ekinciler Mahallesi Cami minaresinin onarımı Bünyan Belediyesi ekiplerimizce gerçekleştiriliyor.

Yaşanan depremler nedeniyle Köprübaşı Mahallesi camisinin hasar gören minaresi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararı ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun'un gerekli çalışmaların en hızlı şekilde başlatılması talimatı ile Bünyan Belediyesi ekiplerimizce gerekli önlemler alınarak kontrollü şekilde yıkıldı. Onarım gerektirdiği tespit edilen Ekinciler Mahallesi Camisinin minaresinde ise onarım ve tadilat çalışmaları yapıldı.
Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Altun, ''Ülkemizin yaşadığı ve tüm dünyada Yüzyılın Felaketi olarak tanımlanan afet sürecinde hasar gören camilerimizin minareleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız denetim ve tespitleri üzerine en hızlı şekilde harekete geçerek gerekli müdahale ve çalışmaları zaman kaybetmeden yaptık. Bölgelerde güvenlik önlemleri alarak Bünyan Belediyesi Ekiplerimizce yıkım ve onarım çalışmalarını kusursuz ve en hızlı şekilde gerçekleştirdik. Allah bu tür afetleri bir daha ülkemize ve milletimize yaşatmasın'' dedi.